facebook
logo

Bony rozwojowe

Jak zrefundować kursy w Eurodialogu?

 

1. Możesz zrefundować dowolny kurs pod warunkiem, że pracujesz w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie. Praca oznacza, że posiadasz umowę cywilnoprawną lub umowę o pracę przez co najmniej cały okres kursu. Możesz także prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli Twoja frima jest mikro lub mała - zrefundowanych zostanie 80% wartości kursu. Jeśli jest średnia (między 50 a 250 umów o pracę) - 70% . W jaki sposób rozróżnić wielkość przedsiębiorstw możesz dowiedzieć się z tego dokumentu.

2. Poproś pracodawcę, aby założył konto w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/register. W sytuacji, jeśli prowadzisz sam firmę - wykonaj to sam (także punkt 3). Dokładna instrukcja jak się zarejestrować jest TUTAJ.

3. Po zalogowaniu się pracodawca wybiera „Chcę pracować jako Uczestnik Instytucjonalny” i podaje informacje o swoim przedsiębiorstwie.

4. Teraz Ty i inni pracownicy Twojej firmy mogą rejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych. Jeśli sam prowadzisz działalność wystarczy, że zrobiłeś to w p-cie 2. Po zalogowaniu pracuj jako Uczestnik indywidulany.

5. Po zalogowaniu się do Bazy usług Rozowjowych wybierz w menu „Zaproszenia i wnioski” i wybierz „Chcę dołączyć do profilu uczestnika instytucjonalnego jako pracownik”. Podaj NIP pracodawcy. Teraz pracodawca otrzymał e-mail podany w p-cie 2 i musi kliknąć akceptację.

6. Teraz Twój pracodawca musi zawnioskować o refundację przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://strefarozwoju.lodz.pl Formularz będzie aktywny od 28 września 2017. Może on zakupić bony na usługi szkoleniowe, których łączna wartość nie będzie wyższa niż 6.000 zł na 1 pracownika (umowa o pracę, zlecenie, dzieło). Może zawnioskować na kwotę niższą, a później, jeśli operator będzie miał jeszcze środki - zawnioskować drugi raz.

7. Decyzja o dofinansowaniu od Operatora (ŁSSE) powinna wpłynąć do 10 dni do pracodawcy. Wtedy Operator zaprosi pracodawcę na podpisanie umowy lub przyjedzie do pracodawcy z umową.

8. Po podpisaniu umowy pracodawca wpłaca na konto Operatora (ŁSSE) 20% zawnioskowanej sumy. Jeśli np zawnioskował o maksymalną kwotę 6.000 zł na 1 pracownika, to musi zapłacić 1.200 zł.

9. Gdy dokona wpłaty zostaną przekazane mu bony w formie elektronicznej (można je też wydrukować). Jeden bon szkoleniowy posiada wartość 60 zł.

10. Teraz Ty i Twój pracodawca możecie wybrać się na zakupy. Można to zrobić na dwa sposoby:

- przeglądaj ofertę na naszej stronie. Kliknij w link "możliwość zrefundowania kosztów kursu " i znajdziesz się na stronie Bazy Usług Rozwojowych.

- przeglądaj kursy bespośrednio w Bazie Usług Rozwojowych.

Dla każdego z nich wypełnij formularz i wyślij. W przypadku jeśli interesują Cię inne kursy niedostępne w Bazie Usług Rozwojowych (np. indywidualne) - skontaktuj się bezpośrednio z nami.

11. Będąc na stronie konkretnego kursu w Bazie Usług Rozwojowych możesz kliknąć „zapisz się na usługę” (przysisk na górze strony pod nazwą kursu) Możesz wybrać kilka kursów. Wszystkie kursy muszą się kończyć najdalej w marcu 2019 roku (ŁSSE - zamyka wtedy projekt).

12. Przyjdź do nas i zapłać bonami. Wystawimy umowę, którą podpisze Twój pracodawca.

13. Gdy otrzymamy podpisaną umowę zostajesz uczestnikiem wybranych kursów. Musisz być na minimum 80% zajęć.

14. Po zakończonym kursie dostarczamy Twojemu pracodawcy fakturę, którą opłaci Operator. Operatorowi zaś dostarczamy dokumenty dotyczące kursu (Twoje listy obecności, certyfikat i kopię faktury).

W razie pytań i wątpliwości służymy poradą, możesz skorzystać z ponizszego formularza, kontaktu mailowego: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwonić do nas: 42 633 59 20.Wyślij do nas wiadomość