facebook
logo

Bony rozwojowe

Jak zrefundować kursy w Eurodialogu?

 

1. Możesz zrefundować dowolny kurs pod warunkiem, że pracujesz w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie. Praca oznacza, że posiadasz umowę cywilnoprawną lub umowę o pracę przez co najmniej cały okres kursu. Możesz także prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli Twoja frima jest mikro lub mała - zrefundowanych zostanie 80% wartości kursu. Jeśli jest średnia (między 50 a 250 umów o pracę) - 70% . W jaki sposób rozróżnić wielkość przedsiębiorstw możesz dowiedzieć się z tego dokumentu.

2. Twój pracodawca (a w przypadku jeśli prowadzisz działalność - Ty sam) musi zawnioskować o refundację przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://strefarozwoju.lodz.pl (lub przez bezpośredni link do formularza).   Formularz jest właczany raz w miesiącu na około 10 minut. Pracodawca może zakupić bony na usługi szkoleniowe, których łączna wartość nie będzie wyższa niż 6.000 zł na 1 pracownika (umowa o pracę, zlecenie, dzieło). Dane, które będzie trzeba uzupełnić w formularzu interaktywnym są dostępne tutaj:

https://strefarozwoju.lodz.pl/documents/Formularz_01_LSSE.pdf

https://strefarozwoju.lodz.pl/documents/Formularz_02_LSSE.pdf

https://strefarozwoju.lodz.pl/documents/Formularz_03_LSSE.pdf

Oprócz tego do wypełnienia zostanie jeszcze formularz o pomocy de minimis.

Najbliższy nabór nastąpi 4 grudnia o godzinie 14.00.

3. Po złożeniu wniosku Pracodawca otrzyma wiadomość e-mail od Operatora dotyczącą rozpatrzenia wniosku (do 10 dni) i w przypadku pozytywnej decyzji zostanie on zaproszony na podpisanie umowy do ŁSSE. Bony są wydawane na okres 3 miesięcy po podpisaniu umowy. Jeśli Twój kurs będzie trwał dłużej niż 3 miesiące Pracodawca musi wystąpić do Operatora o przedłużenie ważności bonów. Tutaj znajduje się wzór umowy oraz regulaminy dotyczące realizacji bonów. 

4. Po podpisaniu umowy pracodawca wpłaca na konto Operatora (ŁSSE) 20% zawnioskowanej sumy. Jeśli np zawnioskował o maksymalną kwotę 6.000 zł na 1 pracownika, to musi zapłacić 1.200 zł.

5. Teraz pracodawca musi założyć konto w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/register. Dokładna instrukcja jak się zarejestrować jest TUTAJ.

6. Po zalogowaniu się pracodawca wybiera „Chcę pracować jako Uczestnik Instytucjonalny” i podaje informacje o swoim przedsiębiorstwie.

7. Teraz Ty i inni pracownicy Twojej firmy mogą rejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych. Jeśli sam prowadzisz działalność wystarczy, że zrobiłeś to w p-cie 5. Po zalogowaniu pracuj jako Uczestnik indywidulany.

8. Po zalogowaniu się do Bazy usług Rozowjowych wybierz w menu „Zaproszenia i wnioski” i wybierz „Chcę dołączyć do profilu uczestnika instytucjonalnego jako pracownik”. Podaj NIP pracodawcy. Teraz pracodawca otrzymał e-mail podany w p-cie 2 i musi kliknąć akceptację.

9. Teraz Ty i Twój pracodawca możecie wybrać się na zakupy. Zapoznaj się z ofertą na naszej stronie. Każdy kurs jaki tam znajdziesz może zostać dofinansowany. Po jego wybraniu napisz do nas: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwoń: 42 633 59 20, a my opublikujemy go w Bazie Usług Rozwojowych. W przypadku jeśli interesują Cię inne kursy niedostępne w Bazie Usług Rozwojowych (np. indywidualne) - skontaktuj się, a przygotujemy ofertę skrojoną dla Ciebie. Możesz wybrać kilka kursów. Wszystkie kursy muszą się kończyć najdalej w marcu 2019 roku (ŁSSE - zamyka wtedy projekt). Jeden bon szkoleniowy posiada wartość 60 zł i pozwala skorzystać z godziny zegarowej usługi szkoleniowej. W sytuacji gdyby usługa kosztowała mniej i tak trzeba wydać jeden bon za godzinę zegarową. Pomozemy Ci zoptymalizować szkolenie, abyś zapłacił jak najmniejszą liczbą bonów. 

10. Gdy przygotowana przez nas oferta znajdzie się już w Bazie Usług Rozwojowych - zapisz się na tę usługę. 

Aby pozyskać bony Pracodawca musi zalogować się do systemu Operatora: https://bony.strefarozwoju.lodz.pl/login. Musi przyporządkować tam liczbę bonów dla poszczególnych pracowników. Następnie może je pobrać kilkając w zakładkę "paczki bonów". Bony są w formacie PDF. Prosimy, aby Pracodawca przysłał do nas pobrane bony.


12. Gdy otrzymamy podpisaną umowę zostajesz uczestnikiem wybranych kursów. Musisz być na minimum 80% zajęć. Po zakończonym kursie dostarczamy Twojemu pracodawcy fakturę, którą opłaci Operator. Operatorowi zaś dostarczamy dokumenty dotyczące kursu (Twoje listy obecności, certyfikat i kopię faktury).

W razie pytań i wątpliwości służymy poradą, możesz skorzystać z ponizszego formularza, kontaktu mailowego: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwonić do nas: 42 633 59 20.Wyślij do nas wiadomość